...
HAVA DURUMU
hava durumu

Kastamonu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 20 Kategoride 90 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Reysaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven Kastamonu’da

02 Aralık 2015
Ana Sayfa » Gündem Haberleri » Reysaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven Kastamonu’da

Özel uçağı ile Kastamonu Havalimanına zorunlu iniş yapan Hilton Otellerinin Türkiye temsilcisi aynı zamanda Reysaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven, gerekli arazinin bulunması durumunda Kastamonu’ya Hilton Otel’in yapılabileceğini söyledi.
1373834
Reysaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven, Samsun’dan İstanbul’a özel uçağıyla gitmekte iken, İstanbul Havalimanı’ndan iniş izni verilmemesi nedeniyle Kastamonu Havalimanı’na zorunlu iniş yaptı.

Kastamonu Havalimanı’nda Vali Şehmus Günaydın, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve Kastamonu Havalimanı Müdürü Mustafa Konca tarafından karşılanan Reysaş Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven, Kastamonu’da Hilton Oteli açmaya karar verdi.

Uzun yıllar marka bir otel açılması konusunda büyük çabalar sarf eden, ancak bunda başarılı olamayan Kastamonu, tarihi bir fırsat yakaladı. Kastamonu’ya zorunlu iniş yaptıktan sonra şehirde Vali Günaydın ve Başkan Babaş ile birlikte gezen Durmuş Döven, yaşanan gelişmeler sonucunda geceyi Kastamonu’da geçirdi.

Vali Günaydın ve Başkan Babaş ile görüşen Döven, arsa işinin halledilmesi durumunda Kastamonu’ya 5 yıldızlı Hilton Oteli yapacağının sözünü verdi.

GECE GEÇ SAATLERDE ARSA İNCELEMESİ
İşadamı Durmuş Döven’in bu sözü üzerine, Vali Şehmus Günaydın ve Belediye Başkanı Tahsin Babaş, işadamı ile birlikte gece geç saatlerde arsa incelemesine çıktılar. İşadamı Döven’e bazı arsalar yerinde gösterildi. Döven, bu yerlerden uygun olan birisine Hilton Oteli’ni yapmak üzere en kısa sürede çalışmaya başlayacaklarını açıkladı.
“KASTAMONU’YU BÖYLE TAHMİN ETMEMİŞTİM”

En son 1985 yılında Taşköprü SEKA’nın inşaat çalışmaları için Kastamonu’ya geldiğini, aradan geçen 30 yıl sonra yeniden Kastamonu’da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Reysaş Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven, “Arsa işinin halledilmesi durumunda Kastamonu’da hemen otel inşaatına başlamak istiyoruz. Açıkçası, Kastamonu’yu bugün gördüğüm gibi hiç böyle tahmin etmemiştim. Dünyanın en güzel ormanlarını burada gördüm. Burası Anadolu’nun tam da göbeğinde bir yer, Kastamonu’yu daha aktif hale getirmeliyiz” dedi.
“Bir kentte Hilton Otel olması, o şehrin kalitesini gösterir” diyen İşadamı Döven, “Kastamonu’da otel ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Kastamonu, adeta bir definedir. Biz, Reysaş Holding olarak bugüne kadar Erzincan, Eskişehir, Sinop, Konya ve Gaziantep’te Hilton Otellerini yaparak hizmete açtık. Altıncı Hilton Oteli’de inşallah Kastamonu’da yapmak ve Kastamonululara kazandırmak istiyoruz” diye konuştu.

“HİLTON’U KASTAMONU’YA KAZANDIRMAK İSTİYORUZ”
Gece geç saatlerde olmasına rağmen İşadamı Durmuş Döven’e arsa incelemesi konusunda bizzat eşlik eden ve bu konuda Valilik olarak tüm desteği vereceklerini belirten Vali Şehmus Günaydın ise, “Kastamonu’nun turizm potansiyeli ortada. Bu potansiyeli harekete geçirmek adına son dönemde önemli çalışmalarımız var. Arap turizminin Kastamonu’ya getirilmesi noktasında da önemli çalışmalar yürütüyoruz. Hilton Otel’in Kastamonu’ya gelecek olmasını önemli ve tarihi bir gelişme olarak görüyorum. Hilton’u Kastamonu’ya kazandırmak istiyoruz” şeklinde konuştu.
Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş da, Reysaş Holding’e Hilton Otel’in Kastamonu’ya kazandırılması noktasında Belediye olarak tüm desteğin verileceğini söyledi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :